Liste Görünüm: Tablo
Sırala:
Göster:

AK-1155 Cricket Taşlı Sibopsuz Çakmak

Fiyat Alınız KDVsiz: 0.00TL
0

AK-1155 Cricket Taşlı Sibopsuz Çakmak CRICKET TAŞLI SİBOPSUZ ÇAKMAK CRICKET DISPOSABLE .....

AK-1156 Cricket Manyetolu Sibopsuz Çakmak

Fiyat Alınız KDVsiz: 0.00TL
0

AK-1156 Cricket Manyetolu Sibopsuz Çakmak CRICKET MANYETOLU SİBOPSUZ ÇAKMAK CRICKET ELECTRO.....

AK-CP12R Clipper Pocket Siboplu Çakmak

Fiyat Alınız KDVsiz: 0.00TL
0

AK-CP12R Clipper Pocket Siboplu Çakmak CLIPPER POCKET SİBOPLU ÇAKMAK .....

AK-TK21R Clıpper Elektronik Siboplu Çakmak

Fiyat Alınız KDVsiz: 0.00TL
0

AK-TK21R Clıpper Elektronik Siboplu Çakmak  Siboplu Çakmak .....

AK-TP21R Clıpper Fıt Taşlı Siboplu Çakmak

Fiyat Alınız KDVsiz: 0.00TL
0

AK-TP21R Clıpper Fıt Taşlı Siboplu Çakmak CLIPPER FIT TAŞLI Siboplu Çakmak .....

0

AK-YMN-216 I-Lıghter Mıdı Taşlı Siboplu Çakmak   .....

AK-YMN-218 I-Lıghter Taşlı Siboplu Çakmak

Fiyat Alınız KDVsiz: 0.00TL
0

AK-YMN-218 I-Lıghter Taşlı Siboplu Çakmak .....

0

AK-YMN-220 I-Lıghter Taşlı Siboplu Yuvarlak Çakmak .....

AK-YMN-224 I-Lıghter Taşlı Sibopsuz Çakmak

Fiyat Alınız KDVsiz: 0.00TL
0

AK-YMN-224 I-Lıghter Taşlı Sibopsuz Çakmak .....

Çakmaklar

Üretilen çakmaklar çoğu insanın yanından ayırmadığı bir nesne haline gelmiştir. Dolayısıyla firmalar bu yönde çakmak modelleri ortaya koyarlar. Çakmağın üretim aşamasında içine yerleştirilen malzemeler bulunur. Bu malzemeler söz konusu nesnenin esas parçalarını oluşturur.

Manyetolu ve Siboplu Çakmak Nedir?

Manyetik alan daimi bir biçimde mıknatıslar ile sağlanmaya çalışılır. Ortaya konulan bu alanda enerji bakımından düşük miktarlı alternatif elektrik üretimine manyeto denilir. Aslında uçak, traktör gibi araçların içerden yanmalı motorlarında manyeto kullanılır. Kullanılma nedeni ateşleme gerilimi elde etmektir.

Manyeto büyük araçların yanı sıra çakmak tarzı aletlerin üretiminde de kullanılmaktadır. Çakmağın ihtiyacı olan ateşleme gerilimi manyeto ile sağlanır. Bu noktada manyetolu cricket çakmaklar karşımıza çıkar.

Sibop, çakmak üretiminde kullanılan bir malzeme çeşididir. Kapak şeklinde tasarlanan bu malzeme, çakmağın akışkan geçişini sağlamaya çalışır. Dolayısıyla siboplu çakmaklar yada siboplu cricket çakmaklar görmek mümkündür.

Markalar zamanla bir eşyanın ön ismi şeklinde kullanılmaya başlanabilir. Çakmak üreten firmalar için de bu durum geçerlidir. Sözü edilen manyetolu cricket çakmaklar yahut siboplu cricket çakmaklar buna örnek gösterilebilir. Cricket ve siboplu çakmaklar kullanışlı olduğundan çoğunlukla tercih edilir.

Baskılı ve Firma Logolu Çakmaklar

Baskı tekniği uygulanan çakmaklar genellikle logolu olma özelliği taşırlar. Çakmağı üreten firmanın logosu, baskı teknikleri ile çakmağın üstüne yerleştirilir. Ortaya baskılı çakmaklar veya firma logolu çakmaklar tarzında nesneler çıkmaktadır. Firmalar tanıtım amaçlı baskılı promosyon çakmaklar da üretir.

Logo, çakmak firmasının prestijini ortaya koyan bir gösterge biçimidir. Promosyon ise bu firmanın prestijini sergileyen yollardan biridir. Bu nedenle firma logolu çakmaklar ve baskılı promosyon çakmaklar farklı amaca hizmet ederler.

Çakmak çeşitleri çoğunluktadır. Bunu belirleyen kullanım alanları olmaktadır. Bu doğrultuda genellikle baskılı çakmaklar tercih edilir. Bunun dışında karşımıza clipper çakmaklar yada telefon tutuculu çakmaklar çıkar. Telefon, bireyin vazgeçilmez eşyalarından birini niteler. Dolayısıyla telefon ve çakmağın bir arada kullanımını pratiğe dönüştüren telefon tutuculu çakmaklar üretilir.

Uygun fiyatlı ve kişinin elinden kaymayan özelliği ile bilinen çakmaklar vardır. Bunlardan birini clipper çakmaklar meydana getirir.

Çakmak Çeşitlerinin Ortaya Çıkma Nedeni

Geçmişten günümüze yaygın kullanıma sahip eşyalardan biri çakmak olmuştur. Sıklıkla kullanılan bu eşyanın ateş ile ilişkili olması, yaygın olmasını açıklamaya yetmektedir. Ateş yemek yapmak, yeni bir nesne üretmek yada temizleme işlemleri için kullanılabilir.

Ateşin saymakla sınırlanmayan kullanım alanlarından bir kaçının söylenmesi tercih edildi. Ateş ve çakmak ise bir araya getirilerek kişinin günlük yaşamını pratikleştirmiştir. Elbette çakmak çeşitlerinin ortaya çıkışı da kullanım alanlarından kaynaklanmaktadır.

Çakmak Fiyatları 

Çakmak fiyatları modeline ve özelliklerine göre değişkenlik göstermektedir. Mesela sahip olacağınız çakmağın modeli zıppo tarzı olmasıdır. Böyle oluncada fiyatlarda zorunlu oynamalar olmaktadır. Eğer aldığınız çakmağın üzerine isim vb. birşey yazdırmakta mümkündür çünkü son yıllarda popülerlik kazanan bu işlem çok saygı görmektedir. Eşinize, dostunuza, arkadaşınıza, kardeşinize vs. kişilere hediye olarak vermek istediğiniz zaman kendisinin ismini hediyenin üstünde görünce size karşı bir saygınlığı ve sevgisi artacaktır.

Hediyelik Çakmaklar

Hediyelik çakmaklar alarak sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz. Bunun yanı sıra kişiye özel isimli çakmaklarlada sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz. Çakmağın üzerinde istediğiniz herhangi bir yere isim vb. her türlü şey yazdırılabilir. Buda hediye edeceğiniz çakmağı daha değerli ve güzel kılar. Kişiye özel isimli çakmak almak için www.gcpromosyon.com adresinden bizlere ulaşıp hızlı bir şekilde temin edebilirsiniz.

Plastik Kalemler Promosyon Ürünlerini Görmek İçin Tıklayın